V Moldavsku provedla policie kvůli právům homosexuálů razii v kostelích

1. května 2012 v 14:56 |  Politika a zákony
Moldavská policie provedla 2. dubna v několika kostelech ve městě Baltsi razii, při níž hledala literaturu útočící na práva homosexuálů. Podle informace moldavských zpravodajských serverů akce souvisela s připravovaným zákonem na ochranu sexuálních menšin, který chce Moldavsko přijmout v rámci sbližování s Evropou. Policisté pronikli do nejméně dvou pravoslavných kostelů, které prohledali.

Osobní prohlídce byli vystaveni i přítomní věřící, z nichž někteří brožury brojící proti gayům skutečně u sebe měli. Baltsijský biskup Markel novinářům řekl, že církev s publikacemi proti homosexuálům nemá nic společného, "i když s jejich obsahem zcela souhlasí". Kdo razii nařídil, není podle médií známo. Věřící tvrdili, že brožury dostali na místní faře. Moldavský parlament projednává zákon, který by zakotvil práva příslušníků sexuálních menšin a trestal jejich diskriminaci. Schválení takového právního předpisu je jednou z podmínek, které si klade Evropská unie pro liberalizaci vízového režimu.

Tento legislativní záměr kritizuje pravoslavná církev s tím, že "legalizuje sodomii" a povede k mravní degradaci moldavského národa. Samotná radnice ve městě Baltsi s chystaným zákonem nesouhlasí a vydala nařízení, které zakazuje propagandu "netradičních" sexuálních vztahů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama