Za 4 roky sa zabilo 62 zamestnancov parížskej firmy T-com

1. května 2012 v 14:31
PAŘÍŽ - V pařížském sídle operátora France Télécom provedla v úterý francouzská policie razii. Učinila tak v rámci vyšetřování desítek sebevražd jejích zaměstnanců. Podle policie je mohlo způsobit "morální obtěžování" ze strany firmy.
Informoval o tom server francouzského deníku Le Figaro. Podle odborů spáchalo od roku 2008 sebevraždu 62 zaměstnanců France Télécom.

Prokuratura začala zvažovat možnou odpovědnost firmy poté, co pracovní inspekce vypracovala zprávu o podmínkách úmrtí čtrnácti zaměstnanců, ve které dospěla k závěru, že reorganizace práce zahájená v roce 2006 mohla vážně ohrozit zdraví lidí a že některé metody řízení se dají označit za morální obtěžování.

Zpráva také zdůraznila, že France Télécom nebral na vědomí opakovaná varování ze strany lékařů, odborů a zdravotních pojišťoven, že zvolená forma modernizace příliš zatěžuje některé zaměstnance.
Mezi způsoby, kterými se firma snažila zvýšit efektivitu a příjmy, bylo zrušení 22 tisíc pracovních míst během tří let a přeložení 10 tisíc zaměstnanců. Odbory podaly žalobu, dodal Le Figaro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama